Küpsiste info

Küpsiste info

Küpsiste kasutamine

  1. Ettevõtte veebileht kasutab küpsiseid. Küpsised (ingl.k. “cookies”) on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse Ettevõtte veebilehte külastades brauseri poolt veebilehe külastaja poolt kasutatavasse seadmesse. Küpsiste kasutamise eesmärk on hinnata ja jälgida veebilehe kasutatavust, eesmärgiga kasutuskogemust rikastada, pakkudes veebilehe isikupärasemat ja mugavamat navigeerimist.
  2. Ettevõte kasutab sessiooni ja -püsiküpsiseid. Sessiooniküpsised kasutatakse igal külastusel. Sessiooniküpsised seostavad kasutaja tegevusi Ettevõtte veebilehel ja kehtivad ainult veebilehitseja sessiooni ajal. Püsiküpsised salvestavad kasutaja eelistused või tegevused. Sessiooniküpsistega võrreldes on neil pikem tööiga ja need kehtivad igale konkreetsele küpsisele etteantud tähtaja piires. Küpsiste liigid on vajalikud, jõudluse küpsised, funktsionaalsusküpsised ja reklaamküpsised.

  3. Kasutaja saab küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Kasutaja võib küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik veebilehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Kasutaja võib tema seadmes juba olemasolevad küpsised kustutada ning enamikku veebilehitsejaid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebilehitsejad pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks. Kasutajalt küsitakse enne Ettevõtte veebilehe kasutamist küpsiste kasutamiseks luba.